OZ pre TPD v okrese Poprad bolo hlavným spoluorganizátorom koncertu INTEGRÁCIA 2017

31.10.2017 13:04

Dňa 27. októbra 2017 sa uskutočnil v priestoroch Arény Poprad charitatívny koncert INTEGRÁCIA 2017.  Opäť po roku sme boli nielen účastníkmi podujatia, ale žiaci Spojenej školy, Dominika Tatarku v Poprade účinkovali so známymi osobnosťami  na spoločnom pódiu a predstavili sa pred tisíckami divákov z rôznych škôl a v  popoludňajších hodinách aj pred tisíckami seniorov. 

Pod Tatrami  sa uskutočnil 9. ročník koncertu  Projektu Integrácia, na ktorom sa zúčastnili aj 200 žiakov z Spojenej školy, D. Tatarku, Poprad, kde OZ pre TPD v okrese Poprad podporuje projekt integrácie už od roku 1995.  Nesmierne nás teší neustále rastúci záujem o toto podujatie.

Naše deti z I. stupňa ZŠ mali tu česť , že si zatancovali spolu s Kristínou v piesní V sieti ťa mám a so Štefanom Skrúcaným  Lipová lyžka. Vysokú profesionalitu a ochotu pri nácviku aj pri samotnom vystúpení  s deťmi predviedli  umelci. Veľkí pomocníci moderátorky Katky Brichtovej boli aj naši žiaci, ktorí si vyskúšali moderovanie naživo.

Skoro 4 500 detí sa mohlo tešiť na Bekima, Kristínu, Štefana Skrúcaného, Heidi Janku, Stanislava Hložka, Moniku Bagárovú, Lukáša Adamca a v neposlednom rade nechýbal ani Majk Spirit. Nakoniec  vystúpil Ego  s hymnou koncertu  „Žijeme len raz“, bez ktorej by si deti nevedeli  predstaviť tento koncert.

Všetky deti na koncerte pozdravil virtuálne cez obrazovku fenomenálny futbalista Marek Hamšík.

Tí, čo prišli na večerný koncert pre seniorov  načerpali pozitívnu energiu a zažili príjemný večer plný emócií. Spríjemnili im ho nestarnúci  speváci ako Otto Weiter, Eva Máziková, Andrea Fischer, Otto Kollman, Davide Mattioli, Otokar Klein, Kristína, Štefan Skrúcaný, Stanislav Hložek a Haidi Janku  a v neposlednom rade aj  Podtatranskí Alexandrovci a iní.

Celý koncert sa niesol v znamení veľkej lásky, spolupatričnosti, vzájomnej pomoci druhým, úcty a vďaky.

FOTO PRÍLOHA